Adrz

Deze folder geeft u meer informatie over een kleine chirurgische ingreep. Het is goed u te realiseren dat de situatie voor u persoonlijk anders kan zijn dan beschreven.

Een poliklinische ingreep

Het gaat om een ingreep waar u niet voor hoeft te worden opgenomen. Na de ingreep kunt u weer naar huis. Probeer minimaal tien minuten voor de afgesproken tijd aanwezig te zijn.

De dag van de behandeling

Noodzakelijke voorbereidingen

  • Als u medicijnen of bloedverdunners gebruikt of ergens overgevoelig of allergisch voor bent (bijvoorbeeld pleisters, jodium etc.), is het belangrijk dit aan de arts of verpleegkundige te melden.
  • Nagels moeten kort, schoon en zonder nagellak zijn. Gebruik geen bodylotion of zalf om uw huid mee in te smeren.
  • U hoeft niet nuchter te zijn voor de ingreep, u mag voor de ingreep gewoon eten en drinken.
  • Het is verstandig juwelen en sieraden, inclusief piercings, van tevoren af te doen en thuis te laten.

Na de ingreep

  • Omdat u zich na de plaatselijke verdoving wat duizelig kunt voelen, kunt u beter niet zelf met de auto naar huis rijden.
  • Vaak is het prettig het behandelde gebied na de ingreep te koelen met een koud kompres (coolpack). Zwelling en bloeduitstorting worden hierdoor enigszins tegen gegaan. Ook is het goed om het een á twee dagen rustig aan te doen en indien van toepassing voorover bukken te vermijden.
  • Als er een pleister op de wond zit, kunt u deze de volgende dag verwijderen. Hierna mag u gewoon douchen, het wondje droogdeppen en eventueel een nieuwe pleister op het wondje plakken. In bad of zwemmen wordt afgeraden totdat de wonden genezen zijn, meestal is dit binnen twee tot drie weken. Steristrips, oftewel hechtpleisters en doorzichtige foliepleisters kunt u twee weken laten zitten. Daarna mogen deze verwijderd worden. Het is geen probleem als ze eerder afvallen. Alleen een lekkende wond dient bedekt te worden.
  • Een drukverband mag er na 48 uur af.
  • Als de wond gaat bloeden, kunt u het beste met een schone doek tien tot twintig minuten op de wond drukken. Meestal stopt de bloeding dan vanzelf.
  • De verdoving is na één tot twee uur uitgewerkt. Zo nodig mag u Paracetamol tegen de pijn innemen, maximaal vier keer daags twee tabletten van 500 mg per 24 uur.
  • Vrijwel altijd zijn de hechtingen oplosbaar. Indien niet-oplosbare hechtingen zijn gebruikt, worden deze na vijf tot tien dagen verwijderd. Wanneer het een ingreep in het gezicht betreft, mag u na het verwijderen van de hechtingen of na de eerste controle weer make-up gebruiken
  • Dezelfde dag na de ingreep mag u weer beginnen met het innemen van de bloedverdunners (Aspirine, Cardio 80 en Marcoumar).
  • Roken heeft een slechte invloed op de wondgenezing omdat er een verminderde doorbloeding is.
  • Wij adviseren u om een jaar lang de littekens niet bloot te stellen aan de zon en de littekens te beschermen met zonnebrand factor 50

Soms is een controle afspraak nodig. Deze krijgt u mee na de ingreep.

Complicaties

Aan iedere ingreep zijn risico’s verbonden. In zeldzame gevallen kan er een nabloeding of infectie optreden. Als er na de ingreep onverwachte problemen zijn, neemt u dan  contact op met de polikliniek. Een mogelijke complicatie na een poliklinische operatie kan zijn:

  • nabloeding
  • ontsteking van de wond (rood, dik, warm, pijn en/of pus )
  • koorts

Contact

Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen of ontstaan er na de behandeling onverhoopt problemen waarover u zich zorgen maakt, dan kunt u bellen naar de polikliniek Chirurgie via 088 125 42 37. Buiten werktijden kunt u bellen naar de Spoedeisende Hulp via de receptie van het ziekenhuis (088 125 00 00)

Wilt u een afspraak maken, annuleren of verzetten? Neem dan contact op via het contactformulier. Deze wordt vaak dezelfde werkdag nog in behandeling genomen. U kunt op werkdagen tussen 8.00 uur en 13.00 uur ook telefonische contact opnemen met de Afspraakcentrale via 088 125 00 00, kies in het keuzemenu voor optie 1.